Co założyć do teatru

Kategoria: Blog

sukienki

W obecnych czasach wyjście do teatru lub opery to dla wielu wielkie wydarzenie – nie każdy może pozwolić sobie na częste kontakty z tego rodzaju kulturą wysoką. Dlatego, gdy nagle przydarza się okazja i nadchodzi czas wyjścia na spektakl, pojawia się problem, który niejednokrotnie urasta do roli dramatu – nie mamy się w co ubrać!

Teatr i opera to miejsca, które wymagają od zasiadających na widowni widzów swego rodzaju zaangażowania. Nie mają one jednak wielkich wymagań, chodzi po prostu o dobre wychowanie. Do teatru bowiem nie można założyć tego, co do kina lub, o zgrozo, na trybuny stadionu piłkarskiego. Wymagany jest tam odpowiedni dress code, którego po prostu trzeba przestrzegać.

Panie wybierające się do teatru, próbując rozstrzygnąć przed szafą modowy dylemat, powinny na wstępie odrzucić wszystkie ubrania w żywych kolorach. Nie są one uważane za wystarczająco eleganckie, a co poniektórzy twierdzą wręcz, że rozpraszają uwagę innych widzów, a nawet aktorów. Panie powinny zdecydowanie postawić na czerń lub granat. Te barwy od lat uznawane są za eleganckie i ponadczasowe.

Jeśli chodzi o sam strój, to również powinien być dostosowany do tej specyficznej okazji. Zdecydowanie odpadają dżinsy, t-shirty, bluzy czy swetry o gęstym splocie zakładane przez głowę – tę stylizację zostawmy na wycieczkę w góry. Kobiety do teatru powinny założyć elegancką sukienkę lub spódnicę, w obu przypadkach niezbyt krótką i nie za bardzo wyzywającą. Jeśli chodzi o sukienkę, to zawsze w tej sytuacji sprawdzi się „mała czarna” w komplecie z dopasowanym żakietem. W wersji ze spódnicą warto postawić na spódnicę ołówkową lub inną sięgającą kolan, dobierając do niej pasującą koszulę i marynarkę.

Wiele z pań, które nie są zmuszone przez miejsce pracy do zakładania tego typu strojów, nie posiada ich w swojej szafie. To błąd! Klasyczna „mała czarna”, elegancka koszula i doskonale leżąca spódnica powinny stanowić podstawę garderoby każdej kobiety. Warto ją o nie uzupełnić. Można to zrobić bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem sklepu internetowego. Z tymi elementami ubioru czekającymi w szafie na odpowiednią okazję, żadne z niespodziewanych wyjść na spotkanie z kulturą wysoką nie będzie już dla was problemem.