Typy kobiecych sylwetek

Kategoria: Blog

panie w bikini

Kobiety nie są jak lalki Barbie – nie wyglądamy tak samo. Nie mamy takich samych wymiarów, różnimy się wzrostem i budową, nie tylko kolorami włosów. I choć obecnie lansuje się kanon piękna, który ciężko dogonić, nie znaczy to, że piękne kobiety to te, które mają wzrost i figurę Anji Rubik.

Bardzo często kluczem do sukcesu jest zmiana fryzury, sposobu malowania się, a także dobrania odpowiedniego stroju. W końcu nie wszystkie elementy garderoby wyglądają równie dobrze na wszystkich kobietach. Zależne jest to od typu naszej sylwetki, którym powinnyśmy się kierować będąc na zakupach lub dobierając stylizację z tego, co już mamy w szafie. Aby poznać swój typ należy najpierw poznać swoje wymiary, a więc zmierzyć szerokość ramion, talii i bioder.

Istnieje kilka podziałów na typy sylwetek. Dziś przytoczę ten najbardziej znany z nich, który wskazuje na 5 typów kobiecych sylwetek.

Klepsydra

Jeśli twoje ramiona i biodra mają bardzo zbliżoną szerokość, to możesz być w pełni zadowolona – dostałaś od losu najlepszy dar jakim jest sylwetka klepsydry. Dodatkowym jej wyznacznikiem są zaokrąglone biodra, widoczna talia oraz średni lub duży biust.

Wybierając stylizację dla siebie musisz przede wszystkim pamiętać o podkreślaniu pięknej talii, gdyż to najszczuplejsza część twojego ciała. Dodatkowo zrezygnuj z ubrań poszerzających biodra oraz tych, które poszerzają ramiona (odpadają wszelkie poduszki, falbanki i żaboty – zaburzą twoje proporcje!). Wybieraj kontrastowe wzory i głębokie dekolty. Przy wybieraniu spodni masz zupełną dowolność, jednak uważaj na te z prostymi nogawkami – mogą spłaszczyć twoje biodra.

Trójkąt

Ten typ figury charakteryzuje się szerszymi ramionami, małym lub średnim biustem oraz często nisko osadzonymi i szerokimi biodrami. W niektórych przypadkach linia ramion jest trójkątna, a talia (ze względu na szerokość bioder) mocno zaznaczona.

Panie o sylwetce trójkąta powinny decydować się na ciemne dolne części garderoby i ciekawe wzory i jasne barwy na górę – ten zabieg optycznie wysmukli linię bioder i ud. Ponadto, zdecydowanie najlepiej będą wyglądać w sukienkach lub spódnicach (proste ołówkowe lub lekko rozkloszowane, z delikatnych tkanin), ponieważ dzięki nim uda się odwrócić uwagę od bioder – nie mogą być jednak zbyt krótkie! Jeśli chodzi o dekolty, to najbardziej pasują im te optycznie poszerzające linię ramion, takie jak łódka czy dekolt okrągły. Szukaj koszul i koszulek z pagonami, lekkimi poduszkami i bufkami. Wybierając sweter i żakiet musisz pamiętać, że nie powinny kończyć się w najszerszym miejscu bioder.

Odwrócony trójkąt

Te z was, których ramiona i biust są troszkę szersze od bioder, mają niewątpliwie sylwetkę właśnie tego typu. Jej wyznacznikiem są niemal równy obwód talii i bioder oraz małe i często płaskie pośladki.

Jeśli jesteś odwróconym trójkątem, musisz skupić się na wysmukleniu linii ramion i biustu. Z tego powodu powinnaś wybierać dekolty układające się pionowo, np. w serek. Zrezygnuj z ubrań posiadających pagony i poduszki na ramionach, żabotów, falban i wielkich guzików. Aby optycznie zmniejszyć górną część sylwetki, zakładaj ciemne górne części garderoby, a na dół jasne. Unikaj też kieszeni w bluzkach i koszulach. Powinny natomiast znaleźć się w spodniach, sukienkach i spódnicach.

Najlepszymi spódnicami dla ciebie będą wszystkie te, które poszerzają linię bioder, a więc tulipany i rozkloszowane (zrezygnuj ze spódnicy ołówkowej. Twoje spodnie powinny spełniać tę samą rolę co spódnice, dlatego wybieraj te zwężane ku dołowi.

Prostokąt

W tym typie figury ramiona, biust i biodra mają mniej-więcej taki sam rozmiar. Linia bioder i talii jest podobna, biust raczej mały lub średni, a talia niezbyt widocznie zarysowana. Ponadto, pośladki mogą być małe i płaskie.

W twoim przypadku powinnaś decydować się na poszerzeniu bioder i pośladków, aby wizualnie stworzyć w zasadzie nieobecną talię. W związku z tym wybieraj spódnice tulipany, te szyte z koła, rozkloszowane i bombki. Jeśli chodzi o spodnie, to najlepsze dla ciebie będą tzw. „marchewki” i chinosy (unikaj spodni o prostej linii!).

Koło

Jeśli twoje piersi i talia są większe od obwodu bioder i ramion, masz duży lub bardzo duży biust, mocno wystający brzuch, nogi bardzo szczupłe w stosunku do całej sylwetki i wąskie biodra, to znak, że jesteś kołem.

W przypadku tej sylwetki powinnaś postawić na niezbyt szerokie spódnice i sukienki kończące się w okolicy kolan, podłużne dekolty, pionowe połączenia kolorów i noszone w ręce torebki.

Jeśli już wiesz jaki typ sylwetki prezentujesz i co powinnaś zakładać, koniecznie przejrzyj swoją garderobę. Warto dokupić brakujące elementy, aby móc bez problemu stworzyć najbardziej pasującą ci stylizację.