Dobieramy jeansy damskie do figury – wskazówki

Kategoria: Blog

jeans

Jeansy nigdy nie wychodzą z mody – z sezonu na sezon na topie są inne modele i inne odcienie denimu, jednak wciąż pozostaje niezbędnym elementem garderoby. Odpowiednio dobrane potrafią zdziałać cuda, dlatego przed kupieniem nowej pary warto zastanowić się nad tym, który model będzie dla nas najlepszy.

Nie ma jednego uniwersalnego modelu, który świetnie leżałby na wszystkich kobietach bez wyjątku. W końcu różnimy się kształtami czy jak kto woli, typami sylwetek. Dlatego poszukiwania dżinsów idealnych warto rozpocząć od określenia swojej figury.

Poniżej znajdziecie nasze porady dotyczące wyboru dżinsów, które będą świetne pasować do waszych sylwetek, a przy tym będą ukrywać wszelkie niedoskonałości i podkreślać wszystkie wasze atuty .

Ocena sylwetki

Przed rozpoczęciem poszukiwań konieczne jest określenie atutów i wad swojej sylwetki. Wiedza ta znacznie ułatwi proces wyboru .

1. Wybierzcie odpowiedni rozmiar
Podobno Polki mają tendencję do kupowania za małych ubrań, a w przypadku dżinsów dobór odpowiedniego rozmiaru jest kluczem do sukcesu. Pamiętajcie – nigdy nie kupujcie za ciasnych spodni! Elastyczność jeansu wprawdzie pomoże wam się w ten model wcisnąć, jednak istnieją szanse, że wizualnie zdeformuje on waszą sylwetkę.

2. Unikajcie spodni z niskim stanem
Szczególnie, jeśli nie macie sylwetki Anji Rubik. Niestety, spodnie ze zbyt niskim stanem bywają kłopotliwe – zsuwają się z bioder i pokazują całą prawdę o niedoskonałościach, np. o wylewających się zza dżinsów nieestetycznych boczkach.

3. Zwróćcie uwagę na kieszenie
Najlepiej nie wybierać jeansów, których tylne kieszenie sięgają poniżej pośladka, ponieważ takowe optycznie spłaszczają pupę!

4. Nie wierz trendom
Pamiętaj – nie wszystko co modne, będzie korzystne dla twojej figury! Co z tego, że podobają wam się boyfriendy, skoro zakładając je na siebie wyglądacie jak w worku kartofli?

Mam nadzieję, że ten krótki poradnik przypadł wam do gustu i ułatwi wam odnalezienie tych idealnych spodni jeansowych np. w butiku z odzieżą damską.